Novinky

Jsme rádi, že i naše škola může poprvé spolupracovat při organizaci a koncertech v rámci 23. ročníku Českého hudebního tábora mládeže, který se poprvé letos koná na Hedeči u Králík.

Hudebního tábora se v tomto roce účastní na 150 studentů ve věku od 7 do 18 let z České republiky, Slovenska, Litvy, Lotyšska a USA, kteří budou zdokonalovat své hudební umění v symfonických orchestrech, mezinárodním pěveckém sboru, souboru zobcových fléten, kytarovém souboru, oddělení klavíru a harfy.

Včera byl tento tábor zahájen slavnostním koncertem Pražského flétnového kvarteta v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Hedeči. Od dnešního dne již všichni jeho účastníci pilně studují nové skladby v areálu kláštera, poutního domu i naší školy.

Během dvou táborových běhů, které budou zde na Králicku probíhat od 3. 7. až do 20. 7. 2019, se budete moci seznámit nejen se studenty a jejich pedagogy, ale hlavně hudbou a nekončícím množstvím skladeb, které Vám společně předvedou a zahrají na koncertech nejen v klášteře Hora Matky Boží, jeho kostele Nanebevzetí Panny Marie, u příležitosti akce "Vím já kostelíček", Domově důchodců sv. Zdislavy v Červené vodě, ale také v králickém kulturním domě Klub Na Střelnici i zdejší ZUŠ.
Budeme velmi rádi, když si přijdete poslechnout i naše žáky, kteří se tohoto tábora aktivně účastní v žesťovém a violoncellovém oddělení a kteří své nové hráčské zkušenosti jistě zúročí při dalším studiu na naší škole.

Všichni jste srdečně zváni :-)

Novinky

article thumbnailJsme rádi, že i naše škola může poprvé spolupracovat při organizaci a koncertech v rámci 23. ročníku Českého hudebního tábora mládeže, který se poprvé letos koná na Hedeči u Králík. Hudebního...
article thumbnailZápis do ZUŠ Králíky pro školní rok 2019/2020 Výsledky talentové zkoušky: Hudební obor Králíky Přijatí žáci do 1. PHV ročníku: (max. počet – 14 bodů, min. počet – 9 bodů)   1.                  HO – 1            14 bodů...
article thumbnailZ technických a organizačních důvodů, přípravy učeben ke spolupráci a využití účastníky Českého hudebního tábora mládeže (ČHTM), je vyhlášen pro všechny žáky ZUŠ Králíky volný den, a to na čtvrtek...
article thumbnailSrdečně Vás zveme na odpolední "Koncert pro varhany", který se bude konat v kostele v Heřmanicích v úterý 25. června 2019 od 17:00 hodin. Návštěvníci tohoto koncertu budou moci finančně přispět na...

QR kód

Školský portál