Novinky

Novinky

SŠUP v Ústí nad Orlicí vyhlásila pro žáky ZŠ a ZUŠ výtvarnou soutěž "Mladý módní tvůrce". Odborná porota složená z pedagogů oboru Design oděvů vybrala z 81 přihlášených žáků 14 nejlepších finalistů. Mezi ně se do úzkého výběru dostaly také naše žákyně výtvarného oboru, a to Eliška Švestková (12 let) a Silvie Urbanová (12 let), které se za naši ZUŠ zúčastní finálového workshopu. 

Moc gratulujeme Elišce a Silvii k tomuto úspěchu a přejeme hodně zdaru při dalším finálovém tvoření.

 

Ve středu 27. února 2019 se v Základní škole Petra Ebena v Žamberku konalo okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na akordeon. Za naši školu se ho pod vedením pana učitele Václava Bílka zúčastnili tři žáci, a to Barbora Martincová, Jáchym Švanda a Marek Pecháček. Za svá soutěžní hudební vystoupení a výkony získali tato umístění:

Barbora Martincová (O. kategorie), 1. místo

Jáchym Švanda (II. kategorie), 1. místo s postupem do krajského kola

Marek Pecháček (III. kategorie), 1 místo

V pátek 15. března 2019 přivítala ZUŠ Bohuslava Martinů v Poličce nejlepší žáky ZUŠ - akordeonisty z Pardubického kraje, aby pomyslně poměřili své síly v hudebním umění. Naši školu v tomto soutěžním kole, ve II. kategorii reprezentoval zároveň za okres Ústí nad Orlicí Jáchym Švanda. Za svoji hru získal 3. místo.

Všem žákům moc gratulujeme k jejich úspěchu a přejeme hodně štěstí při dalším studiu :-)

S novým školním rokem 2018/2019 připravujeme od měsíce října 2018 otevření následujících vzdělávacích kurzů pod doplňkovou činností Základní umělecké školy Králíky:

 

 

 

Kurz večerní kresby a malby

 

Lektor

 

akad. malířka

Marie Karenová

 

každý čtvrtek

19:00 – 20:30 hod.

v ZUŠ Králíky

 

Kurz je zaměřen na zdokonalení výtvarných dovedností. Je určen spíše pro dospělé zájemce bez rozdílu věku, studenty, popřípadě starší žáky od 12-ti let.

 

Účastník se během kurzu seznámí se základními výtvarnými technikami (uhel, rudka, pastel) jak v oblasti kresby, tak i malby (akvarel, tempera).

 

Kurzovné: 150,- Kč za lekci

Doba trvání jedné lekce: 90 minut

Výuka bude probíhat v učebně výtvarného oboru ZUŠ Králíky.

Minimální počet účastníků ve skupině je 8, maximální 10.

Výtvarné potřeby nejsou v ceně. (Zajistí lektor, případně vlastní.)

 

Splatnost kurzu: pololetně (říjen-leden, únor-květen) dle počtu lekcí na základě závazné přihlášky

Zájemci o tento kurz se mohou hlásit do čtvrtka 27. 9. 2018 telefonicky na čísle 778 523 034 nebo osobně v kanceláři školy.

První lekce: čtvrtek 4. 10. 2018!

Přihláška na kurz v rámci doplňkové činnosti ke stažení ZDE.

 

 

 

Kurz taneční a pohybové výchovy pro předškolní děti 

 

 

Michaela Musilová

 

každé úterý

7:50 – 8:35 hod.

v ZUŠ Králíky 

 

 

 

Cílem kurzu je uvědoměle rozvíjet pohybový a taneční talent a tvořivé schopnosti dětí. V pohybové průpravě odstraňujeme špatné pohybové návyky, propracováváme technicky tělo k pružnosti a ohebnosti svalů a kloubů, k ovládání rovnováhy a vedeme děti k vnitřnímu citlivému projevu.

Kurzovné: 900,- Kč/pololetí

Délka lekce: 45 minut

Výuka bude probíhat 1 x týdně v ranních dopoledních hodinách v tanečním sále ZUŠ Králíky.

Minimální počet dětí v jedné skupině je 10.

(V době státních svátků, prázdnin a dnů volna výuka neprobíhá.)

 

Splatnost kurzu: pololetně (říjen-leden, únor-květen) na základě závazné přihlášky

Rodiče mohou své děti přihlásit telefonicky do čtvrtka 27. 9. 2018 na čísle 778 523 034 nebo osobně v kanceláři školy.

Více informací o úvodní lekci i celém kurzu získáte dále v průběhu měsíce září na webových stránkách školy www.zuskraliky.cz, dále na telefonním čísle školy 465 631 242.

První lekce: úterý 2. 10. 2018!

Přihláška na kurz v rámci doplňkové činnosti ke stažení ZDE.

Novinky

article thumbnailSŠUP v Ústí nad Orlicí vyhlásila pro žáky ZŠ a ZUŠ výtvarnou soutěž "Mladý módní tvůrce". Odborná porota složená z pedagogů oboru Design oděvů vybrala z 81 přihlášených žáků 14 nejlepších...
article thumbnailVe středu 27. února 2019 se v Základní škole Petra Ebena v Žamberku konalo okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na akordeon. Za naši školu se ho pod vedením pana učitele Václava Bílka zúčastnili tři...
article thumbnailS novým školním rokem 2018/2019 připravujeme od měsíce října 2018 otevření následujících vzdělávacích kurzů pod doplňkovou činností Základní umělecké školy Králíky:       Kurz večerní kresby a...

QR kód

Školský portál