Novinky

Novinky

Městské muzeum Králíky a Základní umělecká škola Králíky Vás zvou na absolventskou výstavu prací žáků výtvarného oboru ZUŠ, která bude otevřena vernisáží ve čtvrtek 10. 6. 2021 od 17:00 hodin v prostorách Městského muzea Králíky (za dodržení aktuálních epidemiologických opatření).

Své výtvarné práce na zvolené téma Vám představí…

ze třídy akad. mal. Marie Karenové:

Tereza Moravíková (Akvarely a grafika), Jasmína Rosenbergerová  (Salome), Ráchel Roučová (Loutka),  Tobiáš Šilhavý (Tajemné noci), Alice Šveráková (Volná malba), Eliška Švestková (Tisky a otisky), Ondřej Urner (Solaris)

ze třídy Mgr. Ivy Dolečkové:

Eliška Horníčková (Já, člověk), Štěpán Máca (Krajina), Lucie Seidlová (Botanoha).

Výstavu prací si budete moci prohlédnout od 10. 6. do 30. 6. 2021.

Přinášíme vám krásnou zprávu. Včera proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků mezinárodní akordeonové soutěže Czech Accordion Online Competition 2021, které se se svým repertoárem a nahrávkou za naši školu zúčastnila Barbora Martincová.
Barbora soutěžila ve 2. věkové kategorii mezi 61 přihlášenými účastníky, kde pouze 10 z nich bylo z ČR.
Barbora Martincová v této soutěži získala STŘÍBRNÉ PÁSMO.
Gratulujeme Barunce ke krásnému umístění. Děkujeme panu učiteli Vaškovi Bílkovi za skvělou přípravu a odborné vedení. Máme obrovskou radost.
V pondělí 21. 12. odpoledne nám bylo dovezeno darem úplně nové pianino od společnosti PETROF.
Naše škola tento krásný a hodnotný dar získala na základě podání žádosti o klavír v grantové výzvě "Piana do škol", která byla vyhlášena z iniciativy nadace Karel Komárek Family Foundation.
Ze 152 žádostí škol postoupilo do užšího výběru 56, které odborná porota vyhodnotila pozitivně a pro získání nového nástroje jako potřebné.
Máme obrovskou radost!
Naše škola byla vybrána mezi prvními sedmnácti školami, které nový nástroj dostaly darem již nyní.
Upřímně děkujeme společnosti PETROF!
Získali jsme krásný hudební nástroj s nádherným jiskřivým zvukem.
Ihned jsme jej vyzkoušeli. Hraje se na něj úžasně, s noblesou a lehkostí.
Moc se těšíme, až si na něj se žáky po Vánocích společně zahrajeme :-)
 

Vážení rodiče a milí žáci,

dle pokynů MŠMT a Ministerstva zdravotnictví je s platností od pondělí 24. 5. 2021 umožněna osobní účast na výuce pro všechny žáky ZUŠ Králíky za stanovených podmínek:

  • prezenční výuka i konzultace ve všech oborech ZUŠ až do max. počtu 10 žáků v jedné skupině/kolektivu bez nutnosti testování nebo doložení dokladu o absolvování testu na přítomnost viru SARS-CoV-2
  • prezenční výuka nad stanovený max. počet žáků 10 a výše v jedné skupině/kolektivu může být uskutečněna pouze za podmínky doložení dokladu nebo čestného prohlášení zákonného zástupce žáka o absolvování testu ve škole/školském zařízení na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem (stáří antigenního testu 72 hodin, vyšetření RT-PCR testu 7 dní)

Více bližších informací k obnovení provozu ZUŠ a uvolnění opatření Vám ochotně podá vedení školy či vyučující příslušného oboru/předmětu.

Velice si ceníme úspěchu našich žáků výtvarníků, kteří se v měsíci lednu zúčastnili talentových zkoušek na střední školy s uměleckým zaměřením.

Na střední školu byli úspěšně přijati:

z výtvarné třídy akad. mal. Marie Karenové:

Tereza Moravíková

SŠUP Ústí nad Orlicí - obor: Grafický design tiskovin

Ráchel Roučová

Střední škola umění a designu (bývalá škola uměleckých řemesel) Brno - obor: Ekotextil design

Eliška Švestková

SŠUP Ústí nad Orlicí - obor: Textilní a interiérový design

z výtvarné třídy Mgr. Ivy Dolečkové:

Štěpán Máca

SŠ a VOŠ aplikované kybernetiky, Hradec Králové - obor: Multimediální tvorba (Počítačová grafika) 

Lucie Seidlová

SŠUP Ústí nad Orlicí - obor: Grafický design tiskovin

Gratulujeme a přejeme hodně štěstí při dalším studiu :-)

 

 

Novinky

article thumbnailZápis do ZUŠ Králíky pro školní rok 2021/2022 Vážení rodiče, děkujeme Vám za Váš  zájem a návštěvu zápisu do ZUŠ.   Výsledky talentové zkoušky: Hudební obor Králíky Přijatí žáci do 1. PHV ročníku:...
article thumbnailMěstské muzeum Králíky a Základní umělecká škola Králíky Vás zvou na absolventskou výstavu prací žáků výtvarného oboru ZUŠ, která bude otevřena vernisáží ve čtvrtek 10. 6. 2021 od 17:00 hodin...
article thumbnailVážení rodiče a milí žáci, dle pokynů MŠMT a Ministerstva zdravotnictví je s platností od pondělí 24. 5. 2021 umožněna osobní účast na výuce pro všechny žáky ZUŠ Králíky za stanovených podmínek:...
article thumbnailPřinášíme vám krásnou zprávu. Včera proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků mezinárodní akordeonové soutěže Czech Accordion Online Competition 2021, které se se svým repertoárem a nahrávkou za naši...

Klasifikace

QR kód

Školský portál